از ابتدای سال ۱۳۹۰ یک گروه متشکل از فارغ التحصیلان دانشگاه ها و پژوهشگاه های طراز اول کشور از قبیل دانشگاه های تهران، تربیت مدرس، پژوهشگاه ملی تحقیقات ژنتیک و … با بررسی چند جانبه مشکلات موجود در زمینه کشاورزی ایران اسلامی، فعالیت خود را آغاز نمود؛ در پی نتایج حاصله از این مطالعه پژوهشی- میدانی، در نهایت تصمیم بر این شد که این تیم با توجه به توانمندی های خود از بحث مقابله با مشکل پیشرونده شوری خاک ها و آب ها آغاز نموده و به فراخور زمان و شرایط حیطه فعالیت علمی و عملی خود را توسعه دهد.

از اواخر سال ۹۰ خورشیدی این تیم تمرکز اصلی مطالعاتی خود را بر بحث اصلاح شوری خاک و آب قرار داده و یک فاز مطالعاتی جدید در این زمینه تعریف نمودند. پس از انجام مطالعات اولیه و بررسی تجربیات و راه حل های مطرح در سطح بین الملل، فاز آزمایشگاهی آغاز گردید که در اواسط سال ۱۳۹۱ اولین محصول کاربردی و منحصر به فرد این مجموعه که بعدها با نام تجاری انفوریک (N-pHuric) معروف گردید، تولید شد. فرایند مطالعات میدانی و تحلیل نتایج حاصله از این محصول، در حدود دو سال به طول انجامید و پس از کسب نتایج مثبت و رضایت بخش از این محصول، شرکت ریحان سبزآرمان از اواسط سال ۹۳ بطور رسمی فعالیت خود را آغاز نمود. اما تیم فنی مجموعه ریحان در این مدت همواره در تلاش بوده و موفق به تولید دو سطح دیگر از محصولات تخصصی جهت مقابله با معضل شوری خاک های کشاورزی گردید؛ محصول اول که در ادامه با نام تجاری سدیران (SodiRun)به بازار عرضه گردید، یک ضد شوری (Anti Salt) بر پایه مواد آلی و کلسیم بود که در میان کشاورزان استقبال بسیار خوبی از آن صورت گرفت و محصول دیگر گچ مایع یا همان ژیپسوم مایع بود که علارغم کارایی بسیار بالای آن، بدلیل وجود برخی مسائل بعد از یک سال از چرخه تولید خارج شد تا انشاالله در آینده، در زمان و شرایط مناسب مجدد به چرخه تولید باز گردد.

مجموعه ریحان به مرور تعداد محصولات موجود در سبد کالایی خود را افزایش داد اما نه با دیدگاه متداول در بین سایر تولید کنندگان، چرا که این تیم همواره بر این اصل و تفکر استوار بوده است که “می بایست محصولاتی به بازار عرضه شود که نیاز واقعی کشاورز و کشاورزی هستند؛” از این رو در ادامه مسیر محصولات دیگری همچون اوره فسفات، کلسیم فسفات مایع و پتاسیم سیلیکات را به سبد کالایی خود افزود.

هرچند بازار نهاده های کشاورزی یک بازار بسیار بزرگ به لحاظ اندازه و ارزش ریالی می باشد، اما ما همواره بر این باور بوده ایم که “نیامده ایم که بمانیم، آمده ایم تا راهی را بنمایانیم”، و این شعار برخواسته از باور قلبی ما بوده و بر همین اساس همواره تلاش نموده ایم تا در کنار تولید محصولات تاثیرگذار و کاربردی، کیفیتی بسیار بالا همراه با قیمتی منصفانه را به مصرف کننده نهایی عرضه بداریم؛ و پیگیری ها و رایزنی های واحد بازرگانی این مجموعه با نمایندگی ها و عاملین فروش محصولات ریحان در سراسر کشور از این مهم پیروی می کند.

شرکت ریحان از ابتدای سال ۹۳ به عنوان یک شرکت مستقر در پارک علم و فناوری یزد فعالیت خود را آغاز نمود و امروز این واحد فناور به عنوان یکی از شرکت های فعال و پیشرو در پارک علم و فناوری استان یزد همچنان با قدرت به فعالیت خود ادامه می دهد و در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی خویش در سطوح مختلف اعم از مدیریت بازار، مشاوره کسب و کار، نگارش BP و FS، حقوقی، مالی و مدیریت منابع انسانی به سایر شرکت ها و مجموعه های نوپا مستقر در پارک علم و فناوری یزد مشاوره و خدمات کاملا رایگان و بدون هیچ گونه چشم داشتی ارائه می دهد، چرا که بر این باوریم، “از این خاکیم، در این خاک رشد یافته ایم، برای این خاک ایستاده ایم و به این خاک باز می گردیم؛ دانه باشیم، نه سیب”

باشد که با یاری خداوند منان بتوانیم قدمی هرچند کوچک برای آبادانی این مرز و بوم برداریم

ماموریت ما

شرکت ریحان سبز آرمان متعهد به افزایش بهره وری و سوددهی کشاورزی در ایران است. تولید غذا مهمترین شغل در میان مشاغل است و می بایستی کشاورزان را از جهات مختلف مورد حمایت قرار گیرند. کشاورزی به سوددهی بیشتر، پایداری بیشتر و لذت بیشتر نیاز دارد و ما با هیجان بسیار سعی داریم تا با تولید محصولات، آموزش و ارائه استراتژی برای کشاورزان به این اهداف دست یابیم.

هدف بعدی ما بهبود سلامت خاک، سلامت گیاه و سلامت انسان است. لایه نازک سطح خاک که غذای ما بر روی آن رشد می کند، روز به روز دچار تخریب بیشتری می شود و این موضوع نشان دهنده اهمیت رسیدگی اضطراری به شرایط خاک است. تیم تحقیقاتی شرکت ریحان سبز آرمان هر روز به دنبال بهبود کیفیت محصولات خود است تا موجب جلوگیری از تخریب خاک، به خطر افتادن سلامت مواد غذایی و مهمتر از همه سلامت انسان ها شود.

فلسه ما

آرمان سبز ما صداقت و ماندگاری است. ما همواره به سلامت خاک، گیاه و انسان می اندیشیم و برای ایجاد بستری در تلاشیم که کشاورزی و تجارت رابطه ای سالم و به دور از هر گونه ناپاکی باشد.

تعهد ما

تعهد ما، صداقت، کیفیت و کارآیی است. ما در مجموعه ریحان سبز، با بهره گیری از دانش روز دنیا، در تلاشیم که به تعهدات خود نسبت به کشاورزان و البته تمامی مردم ایران پایبند باشیم.

 

معرفی شرکت

شرکت دانش محور ریحان سبز آرمان با تمرکز بر روی حل مشکلات آب و خاک کشاورزی ایران در سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را آغاز نمود و با در آمیختن تجربه و تکنولوژی روز دنیا و با شناخت صحیح نیاز مشتریان توانسته است با حضوری متفاوت و درخشان در عرصه تولید انواع کود های کشاورزی، خدمت بسزایی به جامعه کشورمان اعطا کند. علاوه بر تولید محصولات بی نظیری همچون انفوریک، پروکپ،سدیران و … ، بخش توسعه و تحقیق مجموعه در طول این مدت با شرکت های مختلف جهت راه اندازی خطوط تولید جدید ، بهینه کردن کیفیت محصولات تولیدی و فرمولاسیون ترکیبات خاص همکاری داشته است.
امید است با یاری خداوند منان بتوانیم با کمک و همراهی شما دوستان قدمی هرچند کوچک برای آبادانی خاک این مرزو بوم برداریم.

گواهینامه ها