گریفین ( Griffin )

.

اثر سریع ، دوام طولانی

گریفین

گریفین محصولی با غلظت بالای کلسیم می باشد که توسط عناصری چون منیزیم، بور و چندی دیگر از عناصر میکرو غنی سازه شده که آن را تبدیل به یک محصول منحصر به فرد کرده است؛ علاوه بر عناصر غذایی، به منظور افزایش کارایی و عملکرد این محصول ترکیبات و اجزاء متعدد دیگری از قبیل ویتامین ها، کربوهیدرات ها و اسید های آمینه در یک ساختار فرمولی ویژه قرار گرفته که در قیاس با فرمول های متداول کود کلسیم مایع موجود در بازار این محصول را متمایز کرده است.

علائم کمبود کلسیم

عدم تامین مقادیر مورد نیاز کلسیم برای گیاهان علی الخصوص نشاء ها و گیاهان جوان، مشکلات متعددی در قسمت ریشه، ساقه و برگ ها (بالاخص برگ های تازه و جوانه زده) به وجود خواهد آورد که به اختصار ذکر خواهد شد. – پژمرده شدن و پیچیدگی برگها و شاخه های جوان – پوسیدگی گلگاه، این عارضه در هندوانه، گوجه فرنگی، فلفل و حتی هلو دیده می شود. – سوختگی نوک برگ ها – ریشه های کوتاه و ضعیف، در کمبود کلسیم ریشه ها به اندازه کافی رشد نمی کنند. سوختگی لبه برگ کاهو، قلب سیاه کرفس، پوسیدگی گلگاه گوجه فرنگی، کوچک شدن اندازه میوه مرکبات، لکه تلخی سیب، کاهش کیفیت و انبارداری بسیاری از محصولات از نشانه های کمبود کلسیم اند.

برخی ازمزایای کاربردی گریفین عبارتند از:

  • افزایش موفقیت گرده افشانی در نتیجه افزایش احتمال تشکیل میوه (فروست)
  • کاهش ریزش گل و میوه های جوان
  • افزایش کیفیت و طعم میوه و همچنین افزایش طول عمر انباردار میوه ها
  • کاهش ترک خوردگی و ایجاد شکاف بر روی پوست میوه
  • افزایش سبزینگی در سطح کانوپی
  • ایجاد شرایط بهینه جذب حتی در شرایط هوایی خشک
  • افزایش مقاومت گیاهان در برابر آفات و بیماری ها

میزان و طریقه مصرف:

جهت مصرف گریفین ابتدا سمپاش را کالیبره کرده و تا نیمه از آب پر نمایید. سپس مقدار مورد نیاز از کود را پس از تکان دادن کافی درون ظرفی به غیر از مخزن سمپاش ریخته و کمی آب به آن اضافه نمایید. در این مرحله مخلوط را به خوبی هم بزنید تا یکنواخت شود. محلول آماده شده را درون مخزن سمپاش ریخته و پس از افزودن مابقی آب لازم، اقدام به محلول پاشی نمایید. جهت دستیابی به کارایی بهینه گریفین می توانید یک خیس کننده غیر یونی را به همراه این محصول مصرف نمایید.